TA2J - SK . TA HAM RADIO AWARD

ODUL HAKKINDA

 

Türk radyo amatörleri normal çalışmalarında TA ön ekini kullanmaktadırlar. TC ve YM ön ekleri özel çağrı işaretlerinde kullanılmaktadır. TA2J Türk Radyo Amatörü Ödülü TA / TC / YM ön ekli çağrı işareti sahibi radyo amatörleri ile yapılan görüşmelerin sonucunda verilecektir. Bu ödül TA2J-Silent Key Ş.Fazıl TURKAN'ın anısına düzenlenmektedir. Bu ödül için radyo amatörleri 1 Ocak 2007 ile 31 Aralık 2007 tarihleri arasında 100 puan toplayacak şekilde görüşme yapmalıdırlar. Ödül Sertifikası için QSL kart örneği, iki radyo amatörü tarafından onaylanmış istasyon log örneği (görüşme yapılan istasyonun çağrı işareti-operatör adı- şehir-posta kodu)  ile birlikte 1 Mart 2008 tarihine kadar başvuru yapılması gerekmektedir. 

 

Puanlama şu şekildedir: TA'da 10 çağrı bölgesi (0-9) vardır. Her bölgedeki ilk görüşülen istasyonun ham puanı 2 sonraki istasyonların ham puanı birdir. Görüşmeler CW ve SSB+diğer modlar olarak iki grupta değerlendirilir. CW görüşmelerde çarpan 2 dir. SSB ve diğer modlar için çarpan birdir. TC ve YM çağrı ön eklerinin ayrıca 2 çarpan değeri vardır. Aynı istasyon ile değişik modda (CW-SSB vd) veya bandda yapılacak görüşme 1 çarpan olarak kabul görecektir. İzin verilen tüm band ve modlarda ancak iki amatör radyo istasyonu arasında direkt görüşmeler kabul edilecektir. Rölelerin ve/veya dijital rölelerin ve/veya diğer direkt olmayan (Echolink vb) kullanımı sayılmayacaktır. 

TA istasyonları ağırlıklı olarak VHF ve UHF bandlarında çalışma yaptıklarından sabit / mobil / portabl olarak çalışma hakkına sahiptirler. Ancak CW çarpanı sadece TA istasyonları için 3 olarak değerlendirilecektir. Sabit ve mobil ve/veya portabl çalışan bir istasyon tüm görüşmeleri gösteren tek bir log ile başvuru yapabilir. TA istasyonları için Ödül Sertifikası bilabedel olup sadece yurtiçi kargo ödemeli olarak yollanacaktır. 

CW daha fazla puan demek.


ANASAYFA-MAIN PAGE | ODUL HAKKINDA | ABOUT THE AWARD
Baglanti için / Contact Info | SCORING-POINTS and MULTIPLIERS

 de TA2J-SK TA HAM Radio Award / Odul page located at <http://www.archimac.org/TA2J/odul.html>